top of page

POSLEDNÍ ŠANCE: 10 dní k pokoji a mentální odolnosti

Připoj se, kamarádko. Čeká nás 10 dní, 10+1 živých přenosů, 10 meditací a ucelených ásanových praxí. Hlavním tématem a cílem tentokrát bude.... ABY MI V LOCKDOWNU NEJEBLO:)


Jak přežít, ustát, zvládnout dnešní den? Jak se neztratit? Jak najít svůj vnitřní kompas? Minulé struktury se bortí. Nové na sebe nechají počkat…, tak kde vezmu návod, kdo mi poradí?


Jako vždy je odpověď: Ty. Sama sobě za pomoci nesmrtelných nauk jógy.


Čekají Tě rituály & každodenní sycení duše. Recepty na imunitu a pohodičku jako zlaté mléko s kurkumou. Čištění nosu jala néti. Mudry na posílení zdraví. Meditace přispívající k hojení nervové soustavy, pro zmírnění stresu a podporu spánku. Deníčkové úkoly a témata k vnitřní kontemplaci.


Hlouběji se podíváme na 5 jógínských témat a pojmů z Jóga Súter, které nám snad pomohou najít oporu a orientaci v sobě i té divočině kolem nás.


Budeme praktikovat s cílem osvojit si do denního režimu 4 techniky pránajámy dle původních textů. Protože pardon, kdo by nechtěl být dynamem síly a blaženosti?


„Pokoř dech a staň se jogínem, dynamem síly, míru, blaženosti a štěstí.


Pránajáma je exaktní věda. Je to čtvrtý stupeň osmistupňové jógy. Je to regulace dechu či kontrola prány. Pránajáma uklidňuje mysl, zvyšuje žaludeční oheň, dodává energii trávení a posiluje nervy, ničí Rajas, ničí všechny nemoci, odstraňuje veškerou lenost, činí tělo lehkým a

zdravým a probouzí kundaliní.


Prána a mysl spolu úzce souvisí. Pokud ovládáš pránu, tvá mysl bude také pod kontrolou. Pokud ovládáš svou mysl, prána bude ovládána automaticky. Prána je příbuzná mysli a skrze ni je příbuzná vůli a skrze vůli individuální duši a skrze individuální duši Nejvyšší duši.“


– The Science of Pranayama by Sri Swami Sivananda