top of page

Ponor startuje ve čtvrtek a tohle Tě v něm čeká

Zjisti, na co všechno se můžeš v našem virtuálním Ponoru těšit. 🖤

Přemýšlela jsem, jak Ti více přiblížit Ponor, který se, dostojíc svému jménu, vynořil během pár dní – a za dalších pár startuje. Byla bych moc ráda, kdyby ses připojila. Dej si chvíli beze spěchu na pročtení těchto řádků a uvidíš, jestli Tě zavolá.


Jaké čtyři teze bych si přála, aby byly posíleny, jsem psala minule.


Dál bych si pro Tebe přála, že...

 • posílíš důvěru k vnitřním procesům, hlavně intuici a archetypu Moudré ženy*muže, a to také díky hlubokému (znovu)spojení s tělesnými pocity a vjemy

 • všimneš si většího pocitu uzemněnosti, usazení v sobě

 • v mentální rovině pochopíš, jak a proč se stavíme odmítavě k tomu, co je temné a odvrácené – a to i v nás samotných (a proč je to mega škoda)

 • pošimráš svou zvědavost příběhy, projdeš Cestou hrdiny*ky, naznáš své životní nástrahy a zaraduješ se nad tím, „jak to nakonec všechno dává smysl“!


K těmto cílům v Ponoru použijeme...


ásanu, mantru a koncentraci

Ásany vnímáme jako tělesné pozice, jež ale nepostrádají symboliku a řadu hlubších a jemnějších účinků – „dny otevřených kyčlí“ aka „brečim a nevim proč“ jako jeden z výmluvnějších příkladů:)


Ásanové praxe v Ponoru budou poměrně otevřené, co se týče pokročilosti (vždy dostaneš varianty, stupně, možnosti pomůcek nebo taky odpočinku.. „kdo jde do pozice dítěte bez vyzvání, VYHRÁL jógu“). Lekce budou něco jako hatha/flow, jestli to někomu zodpoví otázku, občas si i lehneme na delší dobu s polštářem a necháme tělo úúúplně povolit. Meditace a koncentrace budou řízené s dostatkem prostoru pro vlastní kontemplaci. A taky si budeš moct psát do deníčku své postřehy k pozdějšímu popřemýšlení, kreslit, malovat, tančit nebo něco jiného?


Dvakrát se také potkáme k Satsangu (posedu v Pravdě:)), kde si vysvětlíme náležitosti bezpečného prostoru, aktivního naslouchání a budeš mít mimo jiné možnost experimentovat se svým vlastním projevem před naslouchajícími kamarádkami*kamarády.


mýtus


Mýtus, z platónského mythologia, odkazuje k univerzálním příběhům, které symbolicky popisují naše vnitřní lekce, naše životní učení.


Mýty nejsou smyšlené příběhy bez skutečných základů, o kterých jsme se učili na základce (naopak, řekla bych, že jsou pravdivější než řada věcí, co se fakt stala, haha). Mýty jsou intuitivní popisy našich univerzálních lidských zkušeností. Intuicí je zde naše vnitřní vedení, universální je TEN příběh, TA ona zkušenost, kterou zakoušíme na mnoho způsobů, ale stejně.


Mýty, archetypy, pohádky, příběhy... jsou opravdu snadným způsobem, jak se sblížit sama se sebou, porozumět své cestě, možná dokonce i poslání své duše, a zároveň od svého příběhu získat jistý nadhled a odstup. Ideální koktejl moudrosti, bych řekla.


archetyp


k archetypům mě hlouběji přivedla má terapeutka, když mě čas od času s úsměvem oslovila „amazonko“. Kromě toho, že mi to nejvíc polichotilo, jsem díky ní začala (jasně že s nadšením amazonky, co si řeže prs, aby lépe udržela zbraň) o archetypech číst.


V Ponoru přivítáme třeba Toni Wolff (Matka, Hetéra, Amazonka, Médium) nebo Clarissu Pinkola Estés (Ženy, které běhaly s vlky). Taky mám v ruce Polibek kobry od žijící legendy a matky stínu a světla (minimálně) Prahy 5 Barbory Hu, Awakening Shakti od Sally Kempton, praktikantky a učitelky, která se jenom v tomhle životě józe věnuje už 50 let! :)) a krásné knihy Tsultrin Allione (Moudré ženy vydává One Woman Press letenské paní Marie Noe, celosvětový kickass bestseller Pečuj o své démony zase Maitrea). To k ilustraci snad stačí, odstavec je už dlouhý.


Najde se spoooousta dalších, možná i relevantnějších knih a autorek*ů a budu moc ráda, když je budeme spolu sdílet a rozšíříme si své knihovny.


Ponor ale vznikl srdečně, intuitivně, ve tmě v tom nejlepším smyslu slova, bez velkého rozmýšlení a analýz.


Pro mě je to především obrovská radost, léčení a učení se o sobě – a moc si přeji, aby pro Tebe, kamarádko, byl Ponor přinejmenším tím samým. 🖤


ÓM

Ája

 

Rozpis online setkání:

čtvrtek 24. 11. 7:00 meditace + ásana 60 minut

sobota 26. 11. 9:00 ásana 75 minut + satsang (sdílení v kruhu)

neděle 27. 11. 20:00 relaxace/meditace 30 minut

úterý 29. 11. 7:00 ásana 30 minut

čtvrtek 1. 12. 20:00 relaxace/meditace 30 minut + satsang (sdílení)

neděle 4. 12. 9:00 ásana 75 minut


Nemusíš být online v době přenosu – získáš záznamy všech přenosů k přehrávání, kdy budeš chtít.Ponor Tě volá? Nemusíš váhat…


❗Prodloužila jsem early bird cenu do středeční půlnoci, 23. 11. Napsalo mi pár kamarádek, že se o kurzu sotva dozvědělo a nestihly se přihlásit. Moc děkuju za velký zájem a budu ráda, když se připojíš a finance nebudou překážkou! 🙏

 • minimální doporučená cena je při registraci do středeční půlnoci 23. 11. je pouhých 1080 Kč, aby si ponor mohl dovolit každý.

 • od čtvrtka 24. 11., kdy kurz začne, je cena 1800 Kč

 • ZÁZNAMY všech online přenosů Ti zůstanou navždy, budeš se k nim moci vracet kdykoli.


STÝPKO

Pokud jsi student*ka, samoživitel*ka, finančně teď neutáhneš žádný další náklad, prosím, napiš si o stýpko na dejsipokoj@gmail.com. Největším darem je solidarita a sisterhood. Platící mohou mít radost, že drží všechny, kdo držet potřebuje. Podrž teď, příště budeš držen*a Ty. ❤


Registrací získáš:

 • 10 společně strávených dní

 • 6 živě vysílaných praxí

 • 6 zastavení sama se sebou

 • 5+ hodin vedených praxí

 • 2 satsangy (sdílení v bezpečném prostoru)


Registruj se vyplněním tabulky zde dole na stránce ↓↓↓

 • do předmětu stačí napsat Ponor

 • nezapomeň poslat 1080 Kč na číslo účtu 1967237053/0800 – od úterý je cena 1800 Kč.

 • zapiš si do diářku termíny, ať nezapomeneš na žádné online setkání.

 • očekávej info mail ode mě se vším, co budeš potřebovat!O Tvé lektorce

Andrea Kepková je certifikovanou instruktorkou jógy se zkušenostmi ze studia u Yogacharyi Dipendry Bhatty, Kriti Karki a Swamiho Bashu v Nepálu. Vede lektorské výcviky jógy akreditované MŠMT. Mystiku východních učení propojuje s přístupy psychoterapie, které jí předala terapeutka Ashley Turner. Absolvovala mj. výcvik energetické psychoterapie, EFT, Reiki a hypnózy u učitelky kvantové fyziky Hany Hudáčové a s nadšením studuje jedinečnost cyklické moudrosti s Ushou Anandi.


Řekla o Andree

Kurzy s Andrejkou jsou jedním slovem BOŽÍ. To protože je ona boží a jedinečná. ❤ Nečekejte žádný hraní si na vyzenovanou a nejvíc cool jogínku, která vám chce ukázat, jak umí stát na hlavě. Na Áji lekcích jsme si všechny rovny (i když je tvoje nejsilnější ásana pozice dítěte :-D). Vytvořily jsme jedinečnou síť plnou podpory, inspirace, laskavosti. I když jsme fyzicky všechny doma, přesto jsme spolu. Kurzy s Andrejkou mi dodaly sebejistotu, sebevědomí, sílu a víru v sebe sama. Daly mi taky poznat spoustu skvělých spřízněných duší, které miluju a jako super bonus pevný zadek :-D. Děkuju má milá a těším se na další společné praxe.


Další často kladené dotazy

Nemám čas být online na živý přenos. Vadí to?

Nevadí, nemusíš být online v době přenosu. Naše živé přenosy jsou příležitostí, jak se zeptat na to, co vyvstává, získat osobní vedení ode mě, zažít komunitu a prohloubit své pochopení diskutovaných témat.  Vše bude ale nahrávané a když přenos nestihneš živě, přistane Ti na mailu a pustíš si ho, kdykoli budeš chtít – s celoživotním přístupem. Spousta kamarádek pravidelně nestíhá či si jede ve svém tempu a vyhovuje jim to. 


Jak je kurz časově náročný?

Kolik do toho dáš, tolik dostaneš zpátky – jako se vším. Náš proces je ale nelineární. Poslouchej svou intuici, své potřeby a uvidíš, kdy a jak se k jakému přenosu vracet. 


Jsem úplný začátečník v meditaci/józe, nebo jsem velmi pokročilá. Bude tento kurz příliš náročný nebo naopak moc začátečnický?

Kurz je navržený tak, aby vyslyšel potřeby začátečníků a zároveň jde v probíraných tématech natolik do hloubky, že věřím, že bude přínosný pro věčné začátečníky i jóga mástry.


Registruj se vyplněním tabulky zde dole na stránce

 • do předmětu stačí napsat Ponor

 • nezapomeň poslat 1080 Kč na číslo účtu 1967237053/0800 – od úterý je cena 1800 Kč.

 • zapiš si do diářku termíny, ať nezapomeneš na žádné online setkání.

 • očekávej info mail ode mě se vším, co budeš potřebovat!


Těším se (a odolávám pokušení začít kamarádky, které se přihlásí, oslovovat Ponorky 🌚😁)!

Ája

202 zobrazení

Comentários


bottom of page