top of page

Ponor startuje ve čtvrtek a tohle Tě v něm čeká

Aktualizováno: 22. 11. 2022

Zjisti, na co všechno se můžeš v našem virtuálním Ponoru těšit. 🖤

Přemýšlela jsem, jak Ti více přiblížit Ponor, který se, dostojíc svému jménu, vynořil během pár dní – a za dalších pár startuje. Byla bych moc ráda, kdyby ses připojila. Dej si chvíli beze spěchu na pročtení těchto řádků a uvidíš, jestli Tě zavolá.


Jaké čtyři teze bych si přála, aby byly posíleny, jsem psala minule.


Dál bych si pro Tebe přála, že...

  • posílíš důvěru k vnitřním procesům, hlavně intuici a archetypu Moudré ženy*muže, a to také díky hlubokému (znovu)spojení s tělesnými pocity a vjemy

  • všimneš si většího pocitu uzemněnosti, usazení v sobě

  • v mentální rovině pochopíš, jak a proč se stavíme odmítavě k tomu, co je temné a odvrácené – a to i v nás samotných (a proč je to mega škoda)

  • pošimráš svou zvědavost příběhy, projdeš Cestou hrdiny*ky, naznáš své životní nástrahy a zaraduješ se nad tím, „jak to nakonec všechno dává smysl“!


K těmto cílům v Ponoru použijeme...


ásanu, mantru a koncentraci

Ásany vnímáme jako tělesné pozice, jež ale nepostrádají symboliku a řadu hlubších a jemnějších účinků – „dny otevřených kyčlí“ aka „brečim a nevim proč“ jako jeden z výmluvnějších příkladů:)


Ásanové praxe v Ponoru budou poměrně otevřené, co se týče pokročilosti (vždy dostaneš varianty, stupně, možnosti pomůcek nebo taky odpočinku.. „kdo jde do pozice dítěte bez vyzvání, VYHRÁL jógu“). Lekce budou něco jako hatha/flow, jestli to někomu zodpoví otázku, občas si i lehneme na delší dobu s polštářem a necháme tělo úúúplně povolit. Meditace a koncentrace budou řízené s dostatkem prostoru pro vlastní kontemplaci. A taky si budeš moct psát do deníčku své postřehy k pozdějšímu popřemýšlení, kreslit, malovat, tančit nebo něco jiného?


Dvakrát se také potkáme k Satsangu (posedu v Pravdě:)), kde si vysvětlíme náležitosti bezpečného prostoru, aktivního naslouchání a budeš mít mimo jiné možnost experimentovat se svým vlastním projevem před naslouchajícími kamarádkami*kamarády.


mýtus


Mýtus, z platónského mythologia, odkazuje k univerzálním příběhům, které symbolicky popisují naše vnitřní lekce, naše životní učení.