top of page

Žiješ jen 

jednou 

jógou

dej si pokoj joga

Více o mně, O Áje

Cesta k pokoji začíná prvním krokem. Třeba je tohle on!

Jmenuju se Andrea Kepková. Skoro 10 let jsem psala pro módní časopisy o tom, jaké máme být (štíhlejší, ale ne vyhublé, sexy, ale ne vyzývavé, prostě rozhodně jiné, než jsme). Hledání smyslu života mě ale zavedlo do Nepálu řídit neziskovku pro opuštěné děti. Tam jsem potkala Dipendru, učitele ze staré jógové rodiny, a pod jeho vedením se učila, že respektovat a ctít jógu lze i s úsměvem, nadhledem (a klidně pivem v ruce:). 

„Děkuji Andrejko, že jsi tu pro nás a vždy nás nasměruješ se podívat na ta bolavá

i krásná místečka v nás samých, dodáš nám odvahu a učíš nás se nesoudit 🙏“

                                                   Katka

(

)

DSC03315 (1).jpg

Jet dál na červenou a ještě přidat

Udělala jsem spoustu dobré práce i začala učit jógu, ale nejtěžší chvíle mě teprve čekaly. Kombinace přepracování, chuti se rozdat a nelaskavý hlas vnitřního kritika (taky máš někdy pocit, že ať děláš čokoli, nikdy neděláš dost?) skončil nervovým zhroucením a uvědoměním si, že tahle jízda nikomu nepomáhá. 

Sebeláska je ta nejlepší láska 

Dej si pokoj jsem po návratu založila jako jemný, měkký, ale nesmlouvavý protest proti všem, kdo říkají, že máme být jiné, než jaké jsme. Sebesoucit se pro mě stal nástrojem mé soukromé vnitřní revolty. Ve světě, který prosperuje a sílí na našich nejistotách, našem studu a našem odcizení, je sebesoucit můj interní, praktický nástroj odboje.

„Je hezký umět stejnou laskavost, soucit

a lásku, jakou projevuju ostatním, dát

i sobě. Děkuji, že vzniká tenhle krásný ženský kruh a Tobě, nebeská, že v nás tohle dokážeš vzbudit.“

                                                 Markéta

(

)

Kurz Jógy
andrea kepková

Sebesoucit je ta nejlepší protilátka

Během pandemie se otevřely dveře do dalších pokojů a pokojíčků – vašich – skrze online praxe, které sdílíme dodnes. Učila jsem jógu a meditaci stovky moudrých a úspěšných žen – často v nejtěžším období jejich života a ony učily mě. Kurzy 10 dní k pokoji jsou dnes synonymem udržitelné a ucelené domácí praxe. Lekce na sebe navazují, rozvíjí fyzické i mentální dovednosti a pomáhají dlouhodobě kultivovat zdravý a vyrovnaný vnitřní svět. 

 

Jóga totiž není „quick fix“; rychlé a zázračné řešení všech životních problémů. Je ale dokonalým prostředkem ke kvalitnímu, vědomému a naplněnému životu. Pokud je opravdu praxí – pravidelnou, dlouhodobou, oddanou.

V roce 2022 jsem získala akreditaci MŠMT k pořádání rekvalifikačních lektorských kurzů jógy. Vedu dál online i offline praxe, retreaty v Česku i mimo něj a věnuji hodně času novým i starým přátelstvím, které díky józe vznikají. Věřím, že má empatie a vlastní zkušenost s depresí a křehkostí nervového systému je tím největším darem – i motivací učit a šířit světlo, které jsem nalezla v tmavých dnech.

lektorský kurz jogy
dej si pokoj lektorský kurz

„Konečně jsem se začala mít ráda.“

                                                     Míša

(

)

Vzdělání

Jsem certifikovanou instruktorkou jógy se zkušenostmi ze studia u Yogacharyi Dipendry Bhatty, Kriti Karki a Swamiho Bashu v Nepálu. Mystiku a hloubku východních učení propojuji s přístupy psychoterapie, jak mi je předala terapeutka a lektorka Ashley Turner. Absolvovala jsem řadu kurzů, např. výcvik energetické psychoterapie, EFT, Reiki a hypnózy u učitelky kvantové fyziky Hany Hudáčové, intenzivní pránájámický kurz pod vedením Petra Čicháka,  či kurz jedinečnosti cyklů a pravěké moudrosti a intuice Breathing, Bleeding, Being s Ushou Anandi.

  • 200 hodin Power Yoga /Yoga Academy

  • 300 hodin Yoga Psychology /Ashley Turner

  • 300 hodin Ashtanga Teacher Training /Mandala Studio, Kathmandu, Nepal

  • Art of Vinyasa Yoga Sequencing /Clara Roberts Oss

  • Living the 8 Limbs (50 hodin), Intuitive Sequencing & Energetic Alignment (30 + 25 hodin), Nourish: Restorative & Slow Flow (10 hodin)  /Janet Stone

dej si pokoj joga
bottom of page