Naplněno: Lektorský kurz jógy 2022

Aktualizováno: 24. 5.

Děkujeme za zájem, tento běh je naplněný. Napiš si na dejsipokoj@gmail.com, ať Ti dáme vědět, budeme otvírat další kurz. ♥


Je to sedm let od doby, kdy můj učitel Dipendra odešel z jím vedené lekce v Káthmándú, hodil mě do vody a řekl: „Aya, take over this class“ a já jsem poprvé zažila pocit naplnění z vedení lekce.

Je to pět let od mé první veřejné lekce jógy na Letné.

Dva roky od našeho prvního online kurzu 10 dní k pokoji!

Můj životní sen a cíl, passion project, highlight mého života a praxe jógy byl ale dosud ještě nesplněný...


Před pár lety jsem měla tu možnost hostovat jako učitelka u lektorského výcviku jógy. Hned po prvním dni jsem věděla v morku kostí, že tohle je vončo.

Možnost věnovat se dlouhodobě a do hloubky malé skupině jóginek, vytvořit pevné vztahy, bezpečné prostředí plné inspirace a skutečně prožít dary praxe, které nám chtějí být dány, vnímám jako hluboký smysl mého života.
Dnes nadešel den D a konečně mohu zveřejnit to, na co jsem se tak dlouho těšila. Lektorský výcvik jógy, na který máme už jen poslední tři volná místa. Ale od začátku...

Čím bude tento 200 hodinový lektorský výcvik jógy výjimečný?

• Povedu ho já a jako hostky jsem pozvala mimo jiné mé nejbližší kamarádky a odbornice, které výcviku přidají neopakovatelnou hodnotu:
• psychoterapeutka Bára Šouláková, která Tě na této transformační cestě podrží jako psychologická podpora a předá Ti moderní, praktické terapeutické nástroje, jak pracovat se sebou i s ostatními, ať už budeš učit veřejně či ne,
• lékařka Bára Řepová, díky které porozumíš anatomickým zákonitostem ásan, aniž by to byla nuda,
• fyzioterapeutka Anna Reiterová, která Ti pomůže odhalit Tvá vlastní tělesná omezení i talenty a bude k dispozici na osobní konzultace.
• lektorka a oddaná praktikantka jógy Dash, která Ti předá svou znalost pokročilých ásan a jóginských technik.

Provedeme Tě unikátní kombinací východní moudrosti a západní psychologie, hluboce si zažiješ principy čaker, vývojové psychologie, emočních stínů a svého potenciálu.

Spojíš se se svou vlastní moudrostí, poznáš své unikátní dary a jedinečnost své Dharmy, životní cesty.

Naučíš se základy schématerapie a imaginace, evidence based přístupů psychologie, které Ti dodají hmatatelné, snadno použitelné nástroje, jak pracovat se svým vnitřním kritikem, jak ctít své vlastní hranice či držet bezpečný prostor pro sebe i ostatní.
Porozumíš svému tělu, navnímáš své tělesné prožitky, rozklíčuješ své myšlenky, emoce a stresové reakce a naučíš se je bezpečně zpracovat.
...a mnoho, mnoho dalšího od ásan, neurovědu, meditaci, přes dechová cvičení a mudry, archetypální mýtické příběhy Hinduismu až po studium Patanžaliho Jóga Sútrer či Bhagavad Gíty...

Jak to bude probíhat?

Setkáme se celkem desetkrát:
• Jeden víkend od čtvrtečního rána do neděle (čtvrtek, pátek, sobota po 8 hodinách, neděle 6 hodin výuky)
• Dalších 8 víkendů od pátečního odpoledne (3 hodiny výuky), soboty a neděle po 8 hodinách.
• Desátý víkend bude vyhrazený na test a praktické zkoušky.
• Výuka bude probíhat v dojezdové vzdálenosti od Prahy (20 minut) v komfortním a krásném pronájmu ve vile se zahradou v Klánovicích.
• Část teoretické výuky můžeš absolvovat online (výuka bude též nahrávána a přenášena přes Zoom).

Takže ať už: ...chceš prohloubit vlastní znalosti a svou praxi, protože veřejné lekce Ti už nestačí... ...být lektorkou je zatím jen sen, který sis nedovolila vyslovit nahlas, ale zajímá Tě ho prozkoumat... ...miluješ jógu a toužíš jí skutečně porozumět v akreditovaném kurzu, který Tě provede nejen ásanami, anatomií a filozofií, ale i základy psychologie... ...jóga hraje v Tvém životě důležitou roli, dáváš jí hodně energie a času a cítíš, že je čas se odvážit vykročit dál... je tahle pozvánka pro Tebe. Napiš, budu se těšit, co na to říkáš! ÓM ÓM Tvá Ája P.S. A ne, nemusíš umět perfektní čaturangu nebo stoj na hlavě. :)