top of page

„Až od novýho roku“ je tady – tak jaký bude?

Kde jinde chceš hledat radost, mír a blaženost, pokud ji neumíš najít zrovna tady, zrovna teď?Takže to máme tady, finální loučení s minulou kapitolou – a nadějeplné obracení se do té nové.


Zaprvé a především chci srdečně popřát Tobě, kamarádko (a kamaráde), ten nejvíce naplňující přechod do nového. Poděkovat Ti za všechna setkání, dumání, meditování a čaturangování. Jsi moje inspirace, máš můj obdiv, mám Tě v srdíčku, vím o Tobě. Děkuju.


Píšu Ti ale, abych se podělila s krásnou, laskavou, ale ne úplně jednoduchou praxí. Tematicky k záměrům, předsevzetím, novým začátkům.

Znáš to taky? „Od pondělí,“ „od příštího měsíce,“ „od novýho roku.“


Až budu mít novej byt (v našem případě mega aktuální:)).

Až konečně najdu toho pravýho.

Až dám konečně výpověď.


Až se okolnosti změní a já si budu moct oddechnout, rozplynout se ve spokojenosti a najdu mír.

Moc se mi líbí zvědomování si svých vlastních záměrů – jsou jako taková severka, která mě naviguje a pomáhá mi si vzpomenout, kam a s jakým přáním vlastně svůj život kormidluji v tom „big picture“.


Co se mi teda ale nelíbí, je, když má přání a sny ubírají či zastiňují dary, které mám přesně teď, přesně tady. Když mi místo dávání, berou.


Jak asi víš, to naše slovo jóga od kořene yug překládáme jako spojení, jednotu.


(Btw stejně to mají tak vychytaní, jógini naši staří! Vždyť ve sjednocení, celistvosti a jejím obsáhnutí, je zhmotněný ten náš cíl, naše přání, to naše „až“.)

Vždycky, když stojím tváří tvář nespokojenosti, nedostatečnosti, přeju si víc, dál a lépe… radši si sednu, zavřu oči a jdu sem. Do toho, kde jsem, co mám, co teď nacházím.

Jak si ráda opakuji v meditaci:


Kde jinde bys chtěla hledat radost, mír a blaženost, pokud ji neumíš najít zrovna tady, zrovna teď?


Ne na dalším kurzu nebo v další knížce. Ne s novým, lepším boyfriendem/girlfriendkou. Ne až zhubnu tři kila. :)


A tak se učíme a rozpomínáme a začínáme od začátku a mezi spirálami a sinusoidami a mezi dechy se obracíme k józe a tomu, co je přesně teď – protože v tom to je. Ne jinde.


Zevnitř ven, z jógy a celistvosti do fragmentace naší lidské zkušenosti, z toho, co je zrovna tady, zrovna teď, do věčnosti!

Óm, Jai Maa, nechť jsou všechny bytosti šťastné!


Pusu

Ája


P.S. Hodí se asi napsat, co nás čeká spolu s Dejsipokoj příští rok. Takže v novém roce se těším na - 7 měsíční Yoga Teacher Training,

- výlet do Nepálu za mými učiteli, abychom zase po době nasytily spojení s tradicí naší linie

- a hned příští týden si dáme ještě lednových 10 dní a 10 praxí k pokoji.


Brzy napíšu
117 zobrazení

Comments


bottom of page