DEJ SI KONEČNĚ POKOJ

17996780482101772.jpg

KDO JSEM

ing. Andrea Kepková, RYT

Neodbytné volání po smyslu života mě po letech

v redakcích lifestylových časopisů zavedlo do Nepálu s neziskovkou Thao.cz.

V Káthmándú jsem potkala svého učitele Dipendru. Ten mi řekl, že jsem „yoga freak“ a že ode mě očekává celoživotní následování cesty jógy.

To ovšem chtělo koule, jedno sáhnutí si na dno, bolestný rozchod s vysněným Nepálem, přítelem

i ideály a opuštění života, jak jsem ho znala.

scroll

Určitě ani tvoje cesta není vždycky procházka růžovou zahradou a někdy spíš připomíná drsný trek po Himalájích. Všechny překážky a těžkosti jsou ale největším darem prozřetelnosti pro náš růst a učení se (i když občas máme pocit, že jsme obdarovaní až moc štědře).

Pro mě to byl dlouhý kus cesty od sebedestrukce k sebelásce. Od deprese, úzkostí a poruchy příjmu potravy ke klidu a soucitu.

Od strachu a nevědomosti k odvaze a naplnění. Když jsem to zvládla já, zvládneš to i ty!

IMG_5120.jpg
pyc%20resize_edited.jpg

Znám to moc dobře. Zažila jsem, možná stejně jako Ty, bolestné chvíle sebezraňování a odtržení od své podstaty. Na jógamatce i v životě jsem se stresovala, s velkou vervou se kritizovala a nutila své tělo dělat to, co jogínky-nadženy ve videích – bez ohledu na jeho aktuální potřeby. 

 

Díky bohům a Šivovi jsem se kvůli práci pro neziskovou organizaci Thao odstěhovala do Káthmándú, kde jsem potkala svého učitele Dipendru. Vyzařoval světlo, přijetí, bezpečí a čirou přítomnost. Během necelé minuty se mi otočil život tak, jak jsem ho znala. Od něj jsem se naučila „nebuď osobností, buď přítomností.“

Konečně jsem poznala neuspěchané a vědomé rozměry jógy, dlouhé sezení sama se sebou a poznávání rozmanitostí bytí. Naučila jsem se, jak nenechat mou kontrolující mysl do všeho zasahovat a překážet mi v životě. Naučila jsem se důvěřovat, že vše dopadne, jak má.

17953216861153381.jpg
Kopie 5886EE00-8BC3-4492-98F1-EB9C0B0A87

ŽIJEŠ JEN JEDNOU JÓGOU!

scroll

1.krok

This is a great place to add a tagline.

Tell customers more about. Add a few words and  stunning pic to grab their attention and get  to click.

This space is ideal for writing a detailed description of your business and the types of services that you provide. Talk about your team and your areas of expertise. 

Kopie IMG_6441_edited.jpg